- Úvodní stránka - Koncept CSR award - Porota - Soutěžící - ČSOB - Deloitte - LMC - Plzeňský prazdroj - T-Mobile - StavebninyX.cz - Kontakty - Partneři - Časté dotazy >

Koncept CSR Award


KONCEPT CSR AWARD Evropská komise v Zelené knize, vydané v roce 2001, definuje CSR jako Společenskou odpovědnost firem dobrovolně integrující sociální a ekologické ohledy do podnikatelských činností firmy, a to ve spolupráci se zainteresovanými stranami podniku neboli stakeholdery.

Principy odpovědného podnikání bývají často zaměňovány za charitu, někdy dokonce vnímány jen jako líbivé "odpustky". Přitom reálná odpovědnost podnikatele k zákazníkům, zaměstnancům, životnímu prostředí a dalším dotčeným subjektům je tou nejpřirozenější filosofií dlouhodobě poctivého podnikání.

Proto jsme se rozhodli zorganizovat soutěž, která dává příležitost firmám a podnikatelům, kteří tento přístup ctí, aby srovnali nejen kvalitu svých strategií odpovědného podnikání, ale aby se především podělili o reálné efekty, kterých v oblasti odpovědného podnikání dosáhli. Soutěž má tak i ambici posílit ve vědomí veřejnosti oprávněný názor, že podnikání je maximálně prospěšnou a čestnou činností.