- Úvodní stránka - Koncept CSR award - Porota - Soutěžící - ČSOB - Deloitte - LMC - Plzeňský prazdroj - T-Mobile - StavebninyX.cz - Kontakty - Partneři - Časté dotazy >

T-Mobile a Recyklístek


Odpovědnost v T-Mobile není jen heslo

Společnost T-Mobile asi není nutné nikomu z nás představovat. Jednoznačně se jedná o jeden z největších operátorů na území České republiky. Jsou to již 4 roky, co se společnost T-Mobile přihlásila k zásadám chránit životní prostředí kolem nás. Netrvalo ani pár měsíců a společnost T-Mobile rozjela celou řadu projektů pro ochranu životního prostředí, zlepšení prostředí svých zaměstnanců nebo hodnocení zákaznické spokojenosti.

Jako první v ČR

Naprostá většina z nás, ne-li všichni, používáme mobilní telefony, které pravidelně každých pár let obměňujeme. Od psaní tohoto textu v roce 2009 tak řada z nás obměnila svůj telefon i pětkrát nebo vícekrát. Otázkou však zůstává, co udělat se starými a nepotřebnými telefony. Mobilní telefon je nejčastěji složen z plastů, skla nebo kovů, tedy prvků, které se zcela jistě v přírodě jen tak nerozloží. Právě společnost T-Mobile přišla s projektem sběru starých, nepotřebných telefonů, které se následně vrací do oběhu v podobě kovu, plastu nebo i elektronických součástech.

Recyklístek a další projekty

Již v roce 2008 se podařilo společnosti rozjet projekt Recyklístek, kdy zákazníci donesli na prodejny společnosti T-Mobile více než 50 tisíc nepotřebných telefonů. Za každý donesený telefon pak obdrželi poukázku v hodnotě 200 Kč na pořízení nového telefonu a dalšího zboží z nabídky operátora. Pokud si zákazníci počkají dva roky, mohou si odnést tento nový telefon v bio tašce. V roce 2010 se navíc T-Mobile chystá zapojit do celé řady dalších environmentálních projektů.